Υπό τήν έπωνυμίαν άθλητική καί ποδοσφαιρική ένωσις ¨Εύρώτας¨ ίδρίθει είς Έλος τήν 1η Όκτώβρίου 1929.

Είς τό πρωτοδικείο Σπάρτης έστάλει είς τριπλούν καταστατικόν πρός έγκρισιν τήν 10η Ίουλίου1930.

Τό πρωτοδικείον Σπάρτης διά τής ύπ αριθ 699/26-9-1930 αποφάσεώς του άνεγνώρισε τόν Έυρώτα,ύπό τήν έπωνυμίαν

Πρόεδρος :Θεόδωρος Ζαχαράκος,Γ. Γραμματεύς: Γεώρ. Χριστοφοράκος

Ίδριτικά μέλη : Αν. Παστελής ,Χρύσ.Παπανάκος,Ιωαν.Παστελής,Σταύρος Χαρακάκος,Διονύσιος Καμπάς,(όνομα δισανάγνωστο),Γεώρ. Γεωργόπουλος,Κ. Γεωργόπουλος

Πρωταθλήματα:1967,1969-1970,-1978-1979,1983-1984,1991-1992,1994-1995

Κύπελλα :1969,1969-1970,1971-1972,1973-1974,1986-1987,1994-1995,

1995-1996,1996-1997

Πρωταθλήματα β΄:1976,1999-2000,2002-2003,2013-2014.

ΣΥΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ:1979-80,1984-85.Δ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:1992-93,1993-94,1995-96,1996-97,1997-98(2ος)

Ο Ευρώτας Έλους είναι η πρώτη ομάδα σε συμμετοχές στην Α κατηγορία Λακωνίας και δεν έχει υποβιβαστεί ποτέ σε κανονική αγωνιστική περίοδο υπό ομαλές συνθήκες. Έχει γιά έδρα του από τις 8-9-1963 το Γήπεδο Έλους ΄ Βασίλειος Μιχελάκος΄το οποίο διαθέτει χόρτο απο το 2004,Κερκίδες 500 θέσεων(το 2ο γήπεδο με τσιμεντένιες κερκίδες αυτής της χωρητικότητας,που στην ουσία είναι μεγαλύτερη των 500 θέσεων) με φωτισμό(Ο 1ος επίσημος ποδοσφαιρικός αγώνας στην Λακωνία με φωτισμό έγινε στο γήπεδο του Έλους..φυσικά η μια ομάδα ήταν ο Ευρώτας και είναι το 2ο γήπεδο της Λακωνίας με φωτισμό!).Τα Χρώματα της ομάδος ειναι ερυθρόλευκα, δεύτερο χρώμα μπλε-άσπρο.

Ο Ευρώτας Έλους είναι η μοναδική ομάδα που δεν έχει αλλάξει ποτέ την ονομασία της,δεν έχει διαλυθεί ποτέ,ενώ..., κάνει σέντρα από την ίδρυση και συμμετοχή των ομάδων της Λακωνίας στην Ε.Π.Σ. Μεσσηνίας- Λακωνίας.

Live Skcorer

ΓΑΙΑ ΕΝ ΕΛΕΙ

Κυριακή 21 Μαρτίου 2010

Ευρωτας Ελους-Αστερας Βλαχιωτη 3-0

Γηπεδο Βασιλειος Μιχελακος
Πρωταθλημα Προπαιδων ''ALMA SPORT'' 2009-10
Ευρώτας Έλους-Αστέρας Βλαχιώτη 3-0(1-0 στο ημιχρονο)

Στο 8',14' και 19' λεπτό ο Αλίμπαλης εχασε 3 κλασσικες ευκαιριες.Το 1-0 εγινε στο 21' λεπτό απο τον μικρο Κρητικακο Χρηστο.Στο 23' λεπτό ο τερμ/κας απεκρουσε εντυπωσιακα σε σουτ του Λουτσι Μπόικου Φλορεντιν.Στο 33' λεπτό ο Αρης Μιχελακος στο β' ημιχρονο ειχε σουτ στο οριζοντιο δοκαρι αλλα ο διαιτητης ειχε σφυριξει οφ-σάιντ.Το 2-0 στο 43' λεπτό πέτυχε ο Αλίμπαλης Γιάννης και έφτασε τα 11 γκολ στο πρωταθλημα...πιθανον να ειναι και πρωτος σκορερ στον ομιλο.Το 3-0 στο 51' λεπτό από τον Λουτσι Μπόικου Φλορεντιν ο οποιος σκοραρε με σουτ το οποίο βρηκε στο οριζοντιο δοκαρι και περασε την γραμμη του τερματος.

ΣΥΝΘΕΣΗ:Αιλειν Αλ.,Βασιλης Τζαμουρης,Σπυρος Μαρτακος,Παναγιωτης Ταμβακολογος,Λουτσι Μπόικου Φλορεντιν,Κρητικακος Χρηστος,Αλιμπαλης Γιαννης,Κρητικακος Θωμας,Μιχελακος Αρης,Θανασης Λατσης

Αστερας Βλαχιωτη-Ευρωτας Ελους 1-2

Σάββατο 20 Μαρτιου 2010
Δημοτικο Γηπεδο Βλαχιωτη
Πρωταθλημα Α' κατηγοριας
Αστερας Βλαχιωτη-Ευρωτας Ελους 1-2(0-1 στο ημιχρονο)

Στο 1' λεπτό ο Αλεκοβ δεν μπορεσε να περασει τον μονο αντιπαλο που ειχε. Στο 5' λεπτό ο Συριοπουλος σουταρε και η μπαλα περασε λιγο πανω απο το οριζοντιο δοκαρι.Στο 25' λεπτό ο Ευρωτας ειχε 7 κορνερ χωρις να αξιοποιησει κανενα.Στο 39' λεπτό ο Αλιμπαλης ΣΤΟΠΑΡΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ, ΣΟΥΤΑΡΕΙ, ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΕΣΕ ΑΨΟΓΑ ΤΟΝ ΥΨΗΛΟΣΩΜΟ ΤΕΡΜ\ΚΑ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΤΟ 0-1....Στο 43 ο Συριοπουλος Παν. σουταρε δυνατα και η μπαλα εφυγε λιγο πανω απο το οριζοντιο δοκαρι. Στο 45 σε σεντρα που εγινε παικτης πηρε την κεφαλια χωρις πιεση και εστειλε την μπαλα πανω απο το οριζοντιο δοκαρι ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔιΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ.Ο Ευρωτας ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΠΛΗΡΗ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΕΔΩΣΕ ΧΩΡΟΥΣ ΣΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΩΝ.....Μπορει ο Ευρωτας να ειχε υπερ του τον αερα και αυτο τον βοηθησε σημαντικα αφου ο Αλεκοβ κρατουσε 3 αμυντικους.Οι παικτες του Αστερα ηταν εκτος αγωνα και το μονο που εκαναν ήταν οι ατομικες ενεργειες και εχαναν καθαρο χρονο απο την ελλειψη μικρων για να επαναφερουν τις μπαλες.Επισης οι συχνες διακοπες για την εισοδο του γιατρου λογω τραυματισμων παικτων και των δυο ομαδων .Ο Παλαμιδας εδειξε αρκετες κιτρινες στους παικτες των δυο ομαδων.

Β ΜΕΡΟΣ:Σε σεντρα που εγινε στο 54 η μπαλα εμεινε στην περιοχη του Ευρωτα και παικτης του Αστερα σουταρε και ο Συριανος εκανε ΤΗΝ ΑΠΟΚΡΟΥΣΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.Στο 55' λεπτό ο Ρουμπης εχασε την μαχη στον αερα και με κεφαλια παικτης του Αστερα εκανε το 1-1.Στο 62 ο Αλιμπαλης εβγαλε μονο του τον Αλεκοβ απεναντι στον τερμ\κα και αυτος εχασε μοναδικη ευκαιρια για το 1-2 στελνοντας τη μπαλα αουτ...Στο 64' λεπτο ο Αλιμπαλης σουταρε απο τα πλαγια η μπαλα βρηκε στο οριζοντιο δοκαρι και στην επιστροφη της ο Συριοπουλος Παν. μεσα απο την περιοχη την εστειλε στο ανυπερασπιστο τερμα κανοντας το 1-2.Ο Ευρωτας δεχτηκε μεγαλη πιεση στο 1ο δεκαλεπτο του δευτερου ημιχρονου ομως απο την χαμενη ευκαιρια του Αλεκοβ πηρε την πρωτοβουλια στον αγωνα και την κατοχη μπαλας και ολα εδειχναν οτι καποια στιγμη ο Ευρωτας θα σημειωσει γκολ αφου οι 3 αμυντικοι που ηταν για να επιτηρουν τον Αλεκοβ εγιναν ενας.Στο 72' λεπτό ο Αλιμπαλης βγαζει παλι στην πλατη της αμυνας του Αστερα τον Αλεκοβ ο οποιος ανατρεπεται απο τον μοναδικο αμυντικο που ειχε ο Αστερας!Εκει ο Παλαμηδας αντι να αποβαλλει απ' ευθειας με κοκκινη καρτα τον αμυντικο του Αστερα δειχνει οφ-σάιντ υστερα απο υποδειξη του βοηθου του.Ο Αστερας δεν ειχε ουτε μια ευκαιρια να παρουσιασει μετα την επιτευξη της ισοφαρισης.Τα πυροτεχνηματα και οι κροτιδες που επεφταν συνεχεια πηγαν στον βροντο.Στο 85' λεπτο ο διαιτητης του αγωνα υστερα απο υποδειξη του βοηθου του αποβαλλει με δευτερη κιτρινη τον Αλεκοβ.Στο 90+4 ο Σμπυρακος ερχεται αντιμετωπος με τον τερμ/κα του Αστερα και αντι να διανυσει δυο τρια μετρα ακομη σουταρε και αυτος απεκρουσε διατηρωντας το τελικο 1-2.

ΣΥΝΘΕΣΗ:Συριανος Κ.,Συριοπουλος Νικ.[στο 69 ο Καρτιανος Κωστ.],Κολλιακος Κυρ.,Κρητικακος Γ.,Ρουμπης Μιχ.,Αλεκοβ Αλ.,Κλαψης Χρ.,Συριοπουλος Παν.,Θωμος Αντ.,Αλιμπαλης Γι.(στο 90' λεπτό ο Σμπυρακος Χρ.) ,Παπαγιαννοπουλος Κλ.

Α.Ε.Δήμου Σκάλας-Ευρώτας Έλους 5-0

Πρωταθλημα Προπαίδων ''ALMA SPORT'' 2009-10
Δημοτικό Γήπεδο Σκάλας
Κυριακή 14 Μαρτίου 2010
Α.Ε.Δήμου Σκάλας-Ευρώτας Έλους 5-0(0-1 ημίχρονο)

Στο 2' λεπτο,στο 4' και στο 6' οι μικροι του Αρη ειχαν ευκαιριες για γκολ αλλα η μπαλα εφυγε αουτ.Στο 8' λεπτό ο Μιχελακος Κ ειχε σουτ αουτ.Στο 25' λεπτο ο Αρης εκανε το 1-0 .Στο 36' λεπτο με συρτο κτυπημα φαουλ ο Αρης εκανε το 2-0.Στο 40 απο εκτελεση κορνερ η μπαλα περασε απο πολλα ποδια και μικρος του Αρη το 3-0 .Στο 42 εγινε το 4-0.Στο 46 ο διαιτητης απεβαλε μικρο του Αρη . Στο 54 εγινε το 5-0.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Αλεινιν Αλ. , Τζαμουρης Βασ.[Μιχελακος Νικητας στο 25], Μαρτακος Σπυρ., Ταμβακολογος Παν., Καλιν Γκολαν ,Λουτσι Μποικου Φλορεντιν ,Αλιμπαλης Γιαν., Λατσης Θαν., Μιχελακος Αρ.,Μιχελακος Κωστ., Κρητικακος Θωμας[Κρητικακος Χρηστ. στο 30]
TO NΑ ΜΙΛΑΣ 10 ΛΕΠΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ .ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ.ΠΑΛΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΜΑΘΑΙΝΕ Η ΟΧΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΒΑΣΙΚΗ ΟΜΑΔΑ.ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΑΛΕΝΤΟ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 12-13-14-15 ΕΤΩΝ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΑΙΞΑΝ ΟΛΑ? ΟΧΙ.ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΜΑΘΑΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑΛΕΝΤΟ. ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑΛΕΝΤΟ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΝΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΟΜΑΔΑ?ΤΑ ΔΥΟ [ΠΗΡΑΝ] ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΟΣ....ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ.ΕΑΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΩΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΤΟΝ ΣΗΜΕΡΙΝΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ [ΟΛΩΝ ΜΑΖΙ] ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΥΠΟΔΟΜΩΝ 2007\2008 ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΟΥΤΕ....ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ...ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟ 1963, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΩΣ ΤΟ 1968 ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ 1970 ΩΣ ΤΟ 1976 ΟΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΜΕΝΑΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΕΝΑ Κ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ. Η ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑΝ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.....ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΗΤΑΝ? ΜΗΠΩΣ 80 ΚΑΙ ΑΝΩ? ΠΟΣΑ ΦΟΡΕΣΑΝ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΕΥΡΩΤΑ? ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΑ ΛΙΓΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΑ ΜΑΘΕΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑΛΕΝΤΟ Η ΟΧΙ? ΕΧΕΙΣ 15? ΜΕ ΑΥΤΑ ΘΑ ΠΑΛΕΨΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ 5 6 Η 7 ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ...ΠΡΙΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ ΜΙΚΡΩΝ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΒΓΗΚΑΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΥΛΙΚΟ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤΑΜΟΓΙΑΝΝΟΣ Θ ΠΗΓΕ ΣΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟΣ....ΚΑΙ ΔΙΕΘΝΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΩΝ...ΟΙ ΑΛΙΜΠΑΛΗΣ ΓΙΩΡΓ. [ΕΙΝΑΙ Ο ΔΕΤΕΡΟΣ ΓΗΓΕΝΗΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΕΥΡΩΤΑ ΤΑ ΤΕΛΕΤΥΑΙΑ 32 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ 17 ΓΚΟΛ. ΠΡΩΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ ΜΕ 21 ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 1982-1983 ΣΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 10 ΟΜΑΔΩΝ.ΕΝΩ Ο ΑΛΙΜΠΑΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΣ ΣΕ 18 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ 12 ΚΑΙ 14 ΟΜΑΔΩΝ.] ΕΝΩ ΟΙ ΚΛΑΨΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ , ΚΟΝΤΑΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΕΧΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΧΟΥΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΠΟΡΕΙΑ ΩΣ ΤΩΡΑ. ΑΥΤΑ.......

Ευρώτας Έλους-Κρόνος Αγ.Δημ. 0-3

Σαββάτο 13 Μαρτίου 2010
Γήπεδο Βασίλειος Μιχελάκος
Πρωτάθλημα Α' κατηγορίας
Ευρώτας Έλους-Κρόνος Αγ.Δημ. 0-3(0-0 στο ημίχρονο)

Στο 7 σε μια σεντρα η μπαλα βρηκε το οριζοντιο δοκαρι. Στο 11 0 Κλαψης απαντησε , αλλα ο Γραμματικακης εδιωξε με μεγαλη δυσκολια.Στο 35 ο Συριοπουλος Παν. υστερα απο φαση διαρκειας σουταρε και η μπαλα βρηκε στα ποδια παικτη του Κρονου.Στο 37 παικτης του Κρονου ηρθε απεναντι στον Συριανο ο οποιος κρατησε το 0-0 διωχνοντας με τα ποδια.Ο Κρονος ειχε κατοχη της μπαλας στα πρωτα 20 λεπτα .Ομως, ο Ευρωτας ισοροπησε το παιχνιδι.Απο το 7 o Κωνσταντοπουλος εκανε ζεσταμα και στο 23 εφυγε απο το γηπεδο ο Σταμογιαννος λογω τραυματισμου .Μαχες σωμα με σωμα στο Α ΜΕΡΟΣ.

Β ΜΕΡΟΣ: Στο 49 ο Συριανος εκανε αστοχη εξοδο η μπαλα περασε απο πανω του με παρεμβαση παικτη του Κρονου και πριν περασει την γραμμη ο Ρουμπης την εδιωξε σε κορνερ.Στην εκτελεση του εγιναν τρεις κεφαλιες και η τελευταια στα διχτυα.Στο 52 σουτ του Αλιμπαλη απο καλη θεση αουτ.Στο 56 ο Παπαγιαννοπουλος απο τα πλαγια σουταρε δυνατα αουτ .Στο 59 σε μια σεντρα απο μακρυα ο Σ υριανος εκανε λαθος εκτιμηση και με κεφαλια εγινε το 0-2.Τρια σουτ απο πλευρα του Κρονου εφυγαν αουτ,στο 63, 65 και 70.Στο 73 ο Αλιμπαλης απο τα πλαγια εκανε συρτο σουτ και η μπαλα εφυγε λιγο αουτ. Στο 90 ο Κρονος με σουτ εκανε το 0-3 ο Συριανος εκανε προσπαθεια να αποκρουσει με τα ποδια...
ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ:Ο ΕΥΡΩΤΑΣ για αλλη μια φορα εχασε με τραγικα λαθη ,απο ενα ατομικο η ομαδικο λαθος, η αντιπαλη ομαδα με μια φαση στο πρωτο ημιχρονο οπου ο Συριανος ηταν θετικος και το 0-0 εμεινε.Στο ξεκινημα εκανε το λαθος και ο Ρουμπης ηταν θετικος. Μετα το κορνερ ειχαμε μια ομαδικη απραξια με αρνητικο τελος.Στην συνεχεια η ομαδα εμεινε απο δυναμεις μεχρι το 0-2 που ειχαμε ατομικο λαθος του Συριανου, ο οποιος θα μπορουσε να διωξει την μπαλά διοτι το αλμα του ηταν σε λαθος χρονο .Ο Ευρωτας δεν ειχε καμια κλασικη ευκαιρια στον αγωνα και δεν ηταν μονο αυτο.Η απουσια του Θωμου με τα σημερινα δεδομενα του Ευρωτα και ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΥ ΚΡΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ.Μετα τον τραυματισμο του Σταμογιαννου στο 23 ο Αλεκοβ απο την επιθεση γυρισε πισω κ μετα το 0-2 παλι μπροστα συμβαινουν ΑΥΤΑ .Αλλωστε ποιος επαιζε που, δεν ειχε σημασια.Οι παικτες του Κρονου εμειναν και αυτοι απο καυσιμα και απο το 65 εκατσαν στο 0-2.Στο 89' λεπτό ο Κρονος εκανε το 0-3 παρα την προσπαθεια του Συριανου να διωξει την μπαλα.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Συριανος Κ., Συριοπουλος Ν.[Στο 63 Ζωρντος Π.] Κολλιακος Κυρ., Σταμογιαννος Θοδ. [ Στο 23 Κωνσταντοπουλος Μιχ.] Ρουμπης Μιχ., Κρητικακος Γιωργ.Μ , Κλαψης Χρ., Συριοπουλος Παν.,Παπαγιαννοπουλος Κλ.,Αλιμπαλης Γι.,Αλεκοβ Αλ.